Еволюція зубної щіткиКоли в 1770 році лахмітник з лондонського ІстЕнду Вільям Еддіс потрапив до в’язниці Ньюгейт через звинувачення у бунті, навряд чи він припускав, що завдяки цій неприємній події його ім’я увійде в історію. Переказ свідчить, що у в’язниці Еддіс занудьгував і на дозвіллі змайстрував першу в європейській історії зубну щітку. Вона була зроблена з коров’ячої кістки і свинячої щетини. Деякі скептики сумніваються, що в камері у Еддіс були всі необхідні інструменти, наприклад шило, щоб просвердлити отвір, і клей, щоб закріпити щетинки. Швидше за все, йому прийшла в голову геніальна ідея, яку він втілив у життя, вийшовши на свободу.

Ще століття зубна щітка залишалася предметом розкоші, а в загальнодоступний предмет гігієни вона перетворилася з винаходом пластика і нейлону.

 

3000 до н. е.
1Зубна щітка древніх єгиптян

 

 

 

1498
2Перша письмова згадка про китайські зубні щітки

 

 

 

1780
3Початок виробництва зубних щіток в Європі

 

 

 

1800
4Зубна щітка французького імператора Наполеона

 

 

 

1938
5 З винаходом нейлону свинячу щетину замінили на штучну

 

 

 

1987

7Круглу голівку для щітки створили фахівці Oral-B

 

 


Отож, в
инаходом зубної щітки людство зобов’язане китайцям, які вперше почали виготовляти їх для чищення зубів зі свинячої щетини. Як правило, китайські щітки були призначені для членів королівської династії. Прості жителі були не привчені чистити зуби аж до середини XX століття. Так, Мао Цзедун частенько говорив: «Навіщо чистити? Хіба тигр колинебудь чистить зуби?». Звичку користуватися зубною щіткою прищепили людям французи. Від них це пристосування потрапило до Англії і поширилося по світу. Принади нового пристрою в 1885 році оцінив американць Уодсуорт, який створив цілу компанію з виробництва зубних щіток. Флорентійська мануфактурна компанія стала першою, хто почав випускати зубні щітки в упаковках. У 1938 році технологія виробництва еволюціонувала. Тепер вони виготовлялися з нейлону. Незважаючи на це, американці так і не змогли звикнути до того, що зуби треба чистити щіткою. І лише після Другої світової війни солдати, побувавши в Європі, прищепили цей ритуал. Перша ж електрична зубна щітка була створена в Швейцарії в 1939 році.

Останні 100 років виробники зубних щіток безперервно експериментують з формою голівки і розташуванням щетинок. Наприклад, фахівці Oral-B з’ясували, що розташування щетинок під кутом 16 градусів можна вважати оптимальним для чищення зубів

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *