Дуже цікаві факти про жести


ooСаме жестам, а не словам варто вірити при спілкуванні з людиною. Адже нерідко вони можуть показати те, що ми так наполегливо намагаємося приховати. Наприклад, брехуна або просто не зовсім щирого співрозмовника викриє постійне торкання пальцями носа. Психологи пояснюють цей популярний жест тим, що коли ми брешемо, у нас дійсно свербить ніс. Наказати своєму тілу «мовчати» – неможливо.Якщо взяти всю інформацію, яку ми повідомляємо співрозмовникам, за 100%, то на словесний спосіб передачі відводиться максимум 7%. Понад 40% займають інтонації і гучність голосу, більше 50% – міміка і жестикуляція.Всі жести, відомі у світі, можна розділити на універсальні та специфічні.

Хитання головою означає «ні» у всіх країнах, крім Болгарії: там цей жест значить ствердження. Практично будь-який житель планети, знизавши плечима, висловить подив, а піднявши долоню догори – буде про щось вас просити.

okДеякі загальноприйняті в одній країні жести можуть розумітися в іншій навпаки. Зведені в кільце великий і вказівний пальці – «ОК» по-американськи – можуть серйозно образити француза. Адже у Франції цей жест означає не що інше, як «нуль без палички». Японець думатиме, що ви хочете попросити у нього грошей, а бразилійка взагалі вліпить вам ляпаса, бо цим жестом ви натякнете їй на місце, звідки ми всі з’явилися на світ. Саме в Бразилії одного разу осоромився президент США Ніксон, коли ще з трапа літака вітав натовп не одним, а одразу двома «ОКеями». І при цьому сліпучо посміхався.

На грі жестів побудована знаменита гра “камінь-ножиці-папір“, що прийшла до нас із стародавнього Китаю. Вона вважається дитячою, але в деяких видах спорту жереб кидають не за допомогою монетки, а з одним із цих трьох жестів.

Відомо, що емоційні мешканці південних областей Землі користуються жестами активніше, ніж жителі півночі. Справжніми майстрами мови жестів вважаються італійці, іспанці та латиноамериканці.

78

Жести можуть перейматися так само швидко, як слова. Ще в 80-і роки ми не знали, що таке американський «ОК» або зухвало піднятий вгору середній палець руки. Сьогодні ці жести міцно увійшли в наш побут.
Жінки розуміють мову жестів більшою мірою, ніж чоловіки. І більш емоційно та чутливо на них реагують. Тому слідкуйте за своїми рухами, чоловіки!

В тому випадку, коли людині доводиться вимушено мовчати, у неї немає іншого виходу, як користуватися жестами. Саме мова жестів була поширена серед ченців, що дали обітницю мовчання, і у вдів деяких тубільних племен, що дотримувалися трауру за загиблими чоловіками.

kozaaУ деяких жестів є цілком конкретні «автори». Знамениту «козу», без якої не обходиться жоден рок-концерт, принесли в маси музиканти групи «Кісс», «Джудаст Пріст» та інші ветерани року.

Жест, що нагадує римську цифру V і що означає «перемога», не має до Стародавнього Риму ніякого відношення. Він був придуманий не так давно – під час Другої світової війни – конкретною людиною: Віктором де Лавелем, який працював в бельгійському відділенні радіостанції BBC. Цей жест означав як перемогу, так і єднання народів у боротьбі проти спільного ворога. Антифашисти не тільки обмінювалися цим знаком, а й малювали його на стінах будинків.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *