Чому небо голубе?nebo1В принципі, таке питання ставлять тільки маленькі діти, дорослі ж просто все сприймають так, як воно є. Але що відповісти дитині? Не кожен знає, чому небо блакитне, а трава зелена. Тому давайте постараємося розібратися, хоча б з одним природним явищем!

Справді, чому небо блакитне, якщо це повітря, а воно ж безбарвне. Виявляється, відповідь на це питання досить складна – багато великих вчених ламали собі голови в пошуках пояснення і розуміння небесного явища.

Сонце випромінює і посилає на землю чисте біле світло, тому виходить, що і колір неба повинен бути білим. Що ж відбувається зі світлом на шляху до Землі, чому воно стає іншим, і ми бачимо блакитне небо? Отже, біле світло – це пучок кольорових променів, тобто воно складається з 7 кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Чому є ми бачимо лише блакитний?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Значення кольорів

У 1899 році Д. Релей опублікував своє пояснення: саме повітря, а не дим, смог або пил, забарвлює небо в блакитний колір. Виявляється, що частина сонячних білих променів проходить між газовими молекулами, не вступаючи з ними в контакт, і без найменших змін досягають поверхні нашої Землі. Інша ж частина, при цьому, велика частина, поглинається молекулами газу. При контакті фотонів молекули заряджаються енергією і збуджуються, а потім випускають енергію також у вигляді фотонів. Вторинні фотони можуть мати будь-який колір від червоного кольору до фіолетового. Розсіюються вони у всіх напрямках, в тому числі і до Землі. Д. Релей дійшов висновку, що колір променя залежить від того, скільки в ньому квантів певного кольору. Коли молекули газу з фотонами променів стикаються, то на кожен другий квант червоного кольору припадає 8 квантів синього. 

Отож, синє світло ллється на нас звідусіль з мільярдів газових молекул атмосфери. До цього світла додаються фотони й інших кольорів, тому воно не абсолютно синє, адже світловий промінь проходить через “фільтри” земної атмосфери і створює блакитне небо. Дитині ж можна пояснити простіше: небо блакитне тому, що біле світло сонця має різні кольори, але крізь земну атмосферу пробивається тільки блакитний.

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. Гру 30, 2014

    […] і неушкоджений. До речі, саме Леонардо вперше пояснив, чому небо голубе. Любителям дайвінгу варто сказати «спасибі» за […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *