Чому мед не псується?Мед – це справжня амброзія, їжа богів. Цей продукт і корисний, і смачний, і не псується. Цікаво, чому ж, на відміну від решти харчів, мед не має терміну придатності, бо можна їсти його будь-коли?

Відомо, що мед – це цукор. Сам по собі цукор містить дуже маленьку кількість води у своєму звичному природному стані. Це і є основною причиною довгопридатності меду.

Директор Центру з вивчення меду і запилення при Університеті Каліфорнії Амінна Харріс каже: “Дуже мало бактерій таmed мікроорганізмів можуть жити в середовищі з низькою вологістю. По суті, мед їх просто душить”. Отже, мікроорганізми зіпсувати мед не можуть.

Кислотність меду (pH  від 3 до 4,5 ) також вбиває все, щоспроможне його зіпсувати. І бджоли беруть участь у збільшенні придатності меду до вживання. Зокрема, вивергають перероблений нектар зі своїх шлунків разом із ферментами, що утворюють глюконову кислоту і перекис водню. Остання речовина вбиває мікроорганізми, що псують мед.

Так, мед сам по собі не зіпсується, але тільки за умови, що його правильно зберігати. А зберігати його треба у сухому місці. Кристалізований мед тим паче не зіпсується, а щоб зробити його знову рідким, треба нагріти до температури 25 °.

Їжте мед і не хворійте!

 

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. Чер 9, 2015

    […] в мікрохвильовку. Сльози з очей текти не будуть. 8. Мед стане рідким Якщо мед закристалізувався, досить  […]

  2. Лют 27, 2016

    […] Мeд стaнe рідким […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *