Чому люди їдять глину?glyna

Серед незліченних їстівних рослин і тварин на Землі, деякі люди, не замислюючись, можуть їсти землю під своїми ногами. Поїдання глини – геофагія –  це цілком природний інстинкт. 

Згідно з новим дослідженням, потреба деяких людей їсти землю пояснюються дією захисних властивостей травної системи. Після вивчення даних про 482 випадки геофагій дослідники на чолі з Сірою Янг (Sera Young) з Корнельського університету виявили, що вживання в їжу землі має мало спільного з почуттям голоду або з тим, що організму нібито потрібні мінерали. Швидше за все, на думку команди, геофагія може допомогти запобігти розвитку патогенних мікроорганізмів у кишечнику, особливо це актуально для вагітних жінок і для дітей молодшого шкільного віку.

Попередні теорії говорили про те, що геофагія розвивається внаслідок голоду, а також через нестачу необхідних елементів в раціоні харчування, таких як залізо. Однак, нічого з цього не відповідає дійсності.

Дослідження показало, що в землі міститься мало заліза, кальцію і цинку, що наділяє її низькою поживною цінністю. Крім того, літні люди з недоліком кальцію в організмі, не звертаються до геофагій, що послаблює теорію про пошук мінералів в землі. Вагітні жінки і діти, які живуть в тропічних регіонах світу, є найчастішими споживачами землі, також це ті категорії людей, які найбільш уразливі для атаки різних паразитів і патогенних мікроорганізмів. Практика геофагій має сенс серед цих груп населення, особливо якщо вони страждають від гострих захворювань травного тракту.

В іншому дослідженні Янг практично не знайшла доказів на підтримку теорії про те, що за допомогою поїдання землі в травну систему вводяться шкідливі патогени. Незважаючи на те, що геофагія найбільш часто виявляється серед людей, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями, це не означає, що їх розвиток провокує саме поїдання землі.

Дослідники стверджують, що патогенні мікроорганізми не вводяться із землею, а навпаки, геофагія – це спроба заспокоїти тих, які вже активно працюють в організмі. Вчені прийшли до аналогічних висновків і серед приматів. Варто відзначити, що люди, які практикують геофагію, збирають землі з глибин, і часто кип’ятять її, перш ніж приступити до трапези.

У індонезійському селі Табан грунт під ногами служить не тільки сировиною для цегли і керамічних виробів, але і для приготування закусок. Це село – єдине в світі, яка виробляє ампо, їжу, яка створюється з очищеного від гравію чорнозему з довколишніх рисових полів. Хоча немає ніяких медичних доказів, жителі вважають, що грунт – ефективний засіб проти болю, навіть вагітним жінкам рекомендується їсти його, оскільки вважається, що це дуже позитивно відбивається на шкірі плоду.

Офіційних рецептів приготування землі в їжу немає, але в загальних рисах це виглядає так: тверду масу спочатку б’ють палицями, потім зіскоблюють бамбуковим ножем роли, які запікають і коптять в глиняних горщках протягом 30 хвилин. Після таких нехитрих процедур грунт можна їсти. Ну напевно…

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *