Чому молоко кисне?Young Boy Drinking MilkПроцес виготовлення кислого молока відбувається завдяки роботі бактерій стрептококів. Ці мікроорганізми здатні окислювати молочний цукор (лактозу) в молочну кислоту, яка і надає продукту кислий смак. Швидкість розмноження бактерій залежить від температури, тому охолоджене молоко не прокисає довше. Як же приготувати кисле молоко? Рецепт простий: треба взяти склянку молока, додати туди ложку сметани, перемішати і поставити у тепле місце.

Секрет приготування кислого молока вперше розкрив Ілля Мечников, що шукав способи продовження життя. Перебуваючи в Болгарії, вчений помітив, що люди, які харчуються кислим, зокрема овечим, молоком – живуть довше і хворіють менше. Виявляється, що користь кислого молока полягає у здатності молочнокислих бактерій боротися з гнильними бактеріями в організмі людини. До того ж, вживання кислого молока покращує травлення.

Чому не кисне магазинне молоко? Причин може бути кілька: молоко стерилізоване, тому там немає ніяких бактерій; у молоці є антибіотик, сода чи консервант. Звісно, магазинне молоко користі не принесе, тому краще ним не зловживати. А от у дитячому харчуванні шкідливих добавок не мало б бути, тому воно не повинне шкодити діткам.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *