Чи шкідливо читати лежачи?chutatuЧитати, лежачи на спині, – таки шкідливо. Річ у тім, що в цьому положенні людині важко зберігати постійну відстань 33 см від тексту до очей. Очні м’язи змушені весь час підлаштовувати фокусну відстань і тому вони сильно втомлюються. Крім того, роботу очей ускладнює неправильне освітлення.

Якщо ж читати на животі або на боці, спершись на лікоть, то хребет знаходиться у неприродному положенні. Такі статичні навантаження сприяють розвитку захворювань опорно-рухового апарату. До того ж, лежання на животі з піднятою головою заважає правильній роботі дихальної мускулатури.

Але й читання сидячи впродовж довгого часу є доволі небезпечним – воно може спричинити варикоз або геморой! Виявляється, що найбільш безпечна поза для читаття – стояти. Може, тоді краще взагалі не читати?

Попри все, є чимало людей, що зберегли хороший зір до літнього віку, незважаючи навіть на регулярне читання лежачи. Таку звичку, наприклад, мав Уїнстон Черчілль, який навіть у літньому віці рідко користувався окулярами. Тому читайте, але бережіть свої очі!

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *