Актуально: цікаві факти про ХелловінКолір Хелловіна1

Кольорами Хелловіна є помаранчевий і чорний, бо помаранчевий асоціюється з осіннім врожаєм, чорний – з темрявою і смертю.

Гарбуз на Хелловін33

Гарбузові ліхтарі мають ірландське коріння. Саме там ставили свічки в вирізані гарбузи, щоб духи і привиди трималися подалі від осель. Ці гарбузи також фарбують в білий, синій і зелений кольори. 

У західній культурі такий гарбуз називається Джек О’Лантерн на честь чоловіка, якого звали Джек. Він був дуже скупий і багато разів обманював диявола, через що Джеку була закрита дорога в пекло і рай. Він приречений поневірятися по всій Землі, розмахуючи ліхтариком, щоб люди збивалися зі шляху.


Суть та історія Хелловіну9

Це свято відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада щороку. Хелловін з’явився в Європі, де 31 жовтня святкували урожай біля багать, розповідаючи один одному жахливі історії про привидів, гадаючи і танцюючи.

Стародавні кельти вважали, що духи і привиди бродили містами та селами в цю злощасну ніч. Саме вони почали носити маски і костюми, щоб серед усієї цієї нечисті бути непомітними. 31 жовтня – це останній день кельтського календаря. Спочатку це було язичницьке свято на честь мертвих, воно бере початок понад 2 000 років тому.

Фобія Хелловіна
kinopoisk.ru


Фобія боязні Хелловіна – самайнофобія. Фобії, пов’язані з Хелловіном: койметрофобія (боязнь кладовищ), віккафобія (боязнь відьом), фазмофобія (боязнь привидів). 


Повір’я на Хелловін
6


Одне з повір’їв говорить: якщо 31 жовтня надіти одяг на ліву сторону, а потім пройтися задом наперед, то тоді опівночі можна буде побачити відьму. Інше каже: дівчата можуть побачити майбутніх чоловіків, розвісивши мокрі простирадла біля вогню в ніч на Хелловін. Також, якщо опівночі спускатися по сходах, дивлячись при цьому в дзеркало, то можна побачити обличчя майбутнього судженого.

Місто-перевертень 09

У всьому світі люди дуже люблять відзначати це незвичайне свято. Одним з найбільших святкувань Хелловіна вирізняється місто Лімож у Франції. В ніч свята місто буквально перетворюється: співробітники готелів міняють свою форму на маскарадні костюми і в таких ролях обслуговують клієнтів.

Хелловін в Америці
0

Відомий факт, що найграндіозніші акції та карнавали на честь Хелловіна відбуваються в Америці. Основна причина цього – численне населення нащадків з Ірландії, яке сприяло міграції Хелловіна на сучасну територію США.

Хелловін в Україніка

Свято Хелловіну потроху входить і в життя українців, хоча і є дещо чужорідним для нашої культури чи традиції. Тривалий час, починаючи ще з 19 століття, православна церква (зараз – УПЦ МП) домагається заборони Хелловіну.

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада багато нічних клубів влаштовують вечірки в стилі Хелловіну. Чи приживеться таке свято – побачимо.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *