Топ-8 фактів про кіноlumierОдин з братів-творців кінематографу – Луї Люм’єр – якось зізнався, що вигадав кіно глухої ночі, коли мучився від нападу головного болю. Перші фільми Люм’єрів тривали не більше 50 секунд. Крім знаменитого «Прибуття поїзда» в історію кінематографу увійшла стрічка «Робочі виходять з фабрики Люм’єр». Назва картини говорить сама за себе: брати просто поставили камеру перед воротами і зняли, як роботяги залишають підприємство. 50 секунд – і кіно готово. І ніяких вам спецефектів, костюмів, декорацій та іншої «мішури», без якої неможливо уявити сучасну кіноіндустрію.

Кіношників завжди приваблювали історичні особистості. Найпопулярнішою виявився імператор Наполеон Бонапарт: він став персонажем майже двохсот картин. На другому місці – Ісус Христос, «який узяв участь» в 150 фільмах. На третьому – вождь російського пролетаріату Володимир Ілліч Ленін, який «зіграв» майже в 86 картинах і обійшов Адольфа Гітлера, який посів 4-е місце з 84-ма кінострічками. Цікаво, що іншого вождя народів – Йосипа Сталіна (38 картин) – випередила цариця Клеопатра: вона стала героїнею 40 фільмів. А ось найбільш екранізованим літературним персонажем є Попелюшка. Їй трохи поступаються Гамлет і Кармен, в числі лідерів також Ромео і Джульєтта, мушкетери з д’Артаньяном і Дон Кіхот.

Іноді невдалий фільм може зіпсувати великому акторові не тільки кар’єру, але й життя. Після того, як кінострічку «Лукава жінка»  мляво зустріли і критики, і глядачі, актриса Грета Гарбо пішла з кінематографу. Вона оселилася в Нью-Йорку і до останніх днів, тобто майже півстоліття, не знімала темних окулярів, виходячи на вулицю!

Одна з наймасовіших сцен в історії кінематографа – похорон президента у фільмі «Ганді». В епізоді тривалістю всього дві хвилини знялися 300 000 осіб, з них тільки 90 з гаком тисяч – статисти, найняті за контрактом.

Найжорсткіший відбір на головну жіночу роль пройшла актриса Вів’єн Лі. Перед тим як вона стала Скарлетт О’Харою, журі переглянуло та відкинуло ще 59 претенденток.

kartynkyНе секрет, що багато режисерів обожнюють зніматися у власних фільмах. Альфред Хічкок зіграв епізодичні ролі в 37 знятих ним кінокартинах. У радянському кіно естафетну паличку у американського метра спритно підхопив Ельдар Рязанов. Головну роль у своїй кінострічці «Вогні рампи» зіграв і Чарлі Чаплін. А крім того, виступив у ній як сценарист, продюсер, художник по костюмах і навіть постановник танцювальних пар!

У кіно дуже люблять зніматися і політики: мабуть, хочуть увічнити себе не тільки в історії, але і на екрані. У різні роки ролі акторів приміряли на себе Лев Троцький, Беніто Муссоліні, Теодор Рузвельт і Фідель Кастро. У сучасній Росії “блиснув” акторськими здібностями Володимир Жириновський: він брав участь в зйомках комедії «Корабель двійників».

Як відомо, американська «фабрика мрій» дуже економна. Там працює негласне правило: навіщо створювати нові декорації, якщо можна покопирсатися на складах і знайти те, що потрібно? Найпопулярніші реквізити на кіностудіях – статуя Свободи та сумнозвісні вежі-близнюки. А «штучне» містечко Хілвеллі, що стало місцем дії фільму «Назад в майбутнє», повністю або частково використовувалося ще більш ніж в ста картинах!

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. Лис 22, 2014

    […] Кіно про боксерів знімають частіше, ніж про інших спортсменів. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *