7 незвичних звичаїв. Частина ІМи вже писали про табу в різних куточках нашої планети, сьогодні ми підібрали 7 незвичних для нас звичаїв різних країн. Японія, Англія чи Німеччина – Вас здивують чи розсмішать цікаві звичаї народів світу! Читайте!

deklteЕпоха Ренесансу подарувала модницям сміливий звичай: носити сукні з настільки розкішним декольте, що з нього мало не випадали груди. Завела цю традицію, за відгуками сучасників, Агнеса Сорель, колишня фаворитка Карла VII. Мода виявилася заразливою і проіснувала до 18 століття включно. Причому звичай оголювати свої принади зовсім не вважали соромливим, а ось привідкриті ноги строго засуджувалися.

За звичаями, що існують у Південній Кореї і Японії, 14 лютого основні знаки уваги роблять не жінкам, а чоловікам. Дами вручають своїм половинкам подарунки, і, зазвичай, це шоколад. Щоб жінки не відчували себе знедоленими, японські кондитери заснували так званий «Білий день». Він відзначається рівно через місяць, 14 березня. У це свято чоловіки теж повинні надавати жінкам знаки уваги і робити їм подарунки, причому більш дорогі. А ось 14 квітня вважається сумною датою. У цей день жінки і чоловіки, у яких немає пари, йдуть в кафе і замовляють собі локшину чорного кольору, тим самим підкреслюючи свою самотність.

broviУ більшості країн світу густі брови у жінок вважаються недоліком. Як говорила Вірочка зі «Службового роману», «це ж просто непристойно!». А ось в Таджикистані густотою брів, навпаки, вимірюється жіноча краса. І якщо дівчині або жінці не пощастило з бровами, вона навмисне проводить через перенісся лінію, щоб вони здавалися «суцільними».

У середовищі японських бізнесменів прийнятий звичай усиновлення вже дорослих юнаків, яким трохи за 20. Це відбувається, коли в родині немає сина чи син не проявляє інтересу до справ батька. Тоді японці можуть дати своє прізвище чужому юнакові і наділити його правом надалі вести справи. Якщо в сім’ї росте донька, між прийомним сином і нею часто укладається шлюб.

burneshaОдин з албанських звичаїв передбачає, що жінка цілком може вести життя чоловіка: носити наряди протилежної статі, пити, курити, освоювати чоловічі професії. Загалом, «носити штани» – в прямому і переносному сенсах цього вислову. Такі жінки албанською називаються бурнеша. Піти в бурнеша іноді змушують обставини: наприклад, відсутність в сім’ї спадкоємця. Але деякі роблять це з особистих переконань: з метою домогтися особистої свободи. Щоб вважатися бурнеша, дама повинна дотримуватися суворого правила: все життя залишатися цнотливою.

У практиці дуже багатьох народів світу існував і існує звичай виправляти форму черепа в дитячому віці, поки кістки голови ще не зміцніли. Робиться це за допомогою дощечок або тугим перев’язування мотузкою. Мати голову особливої форми було прийнято у майя, інків, гунів, а сьогодні цей звичай підтримують аборигени Австралії. Таке грубе втручання в справи природи застосовувалося для позначення особливого, виняткового статусу людини. Або просто тому, що певна форма голови вважалася «правильною», а всі інші – ні.

zvazyvaniaЖителі англійського міста Хай-Вайкомбі шанують прекумедний звичай. Кожен обраний на пост мера проходить щорічну процедуру прилюдного зважування на міській площі. Традиція була заснована ще в 1678 році, коли особи, що ставали мерами, частенько крали з казни і, як наслідок, товстіли. Набрані кілограми вважалися ознакою казнокрадства, і в минулі часи надто товстого мера могли навіть закидати яйцями. Зараз ця частина звичаю в Хай-Вайкомбі вже не практикується.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *