16 найоригінальніших заповітівzapov3Заповіт – один з найцікавіших юридичних документів: тільки подумати, стільки через нього було зламано списів, стільки обділених родичів скрипіли зубами, не отримавши ні гроша … Серед цілком типових і нічим не примітних документів історія знає і дуже оригінальні. Пропонуємо вам шістнадцять унікальних історій про незвичні заповіти.

 • Найбільший за обсягом заповіт, завбільшки з добру повість, залишив американський президент Томас Джефферсон. У ньому він не тільки прописав, як треба розпорядитися з нажитим майном, а й написав поради з історії США. А родичам, які претендував на спадщину, поставив жорстку умову: поки не звільните всіх своїх рабів – грошей не отримаєте.
 • Найпедантичніний заповіт залишив «Вільям наш Шекспір​​». Людина, прискіплива до кожної деталі. Він розписав все своє майно – аж до взуття.
 • Найлаконічніший заповіт залишив після себе один британський банкір. У документі було всього три слова: «Я повний банкрут».
 • Найбільш «лайливий» заповіт залишив французький швець. У ньому тільки 20% пристойних слів, всі інші – добірний мат. Так ось, напевно, звідки пішов вислів «лаятися як швець».
 • Найнезрозуміліший заповіт належить асистенту Нільса Бора. Документ рясніє професійними термінами і зворотами, зрозумілими тільки фахівцям, так що для його розшифровки добре попотіли і мовознавці, і вчені.
 • Найбільш щедрий заповіт залишив після себе Генрі Форд. Загальна сума його пожертвувань на благодійність та освіту склала півмільярда доларів.
 • Заповіт, який, безперечно, увійшов в історію, належить бізнесменові і вченому Альфреду Нобелю. За цим документом, його численним родичам дісталося тільки 500 тисяч крон. Решта -а це близько 30 мільйонів – пішло на Нобелівську премію.
 • Найтаємничіший заповіт написав ще один багач – Мішель Ротшильд. Документом забороняється розголошувати розмір його спадщини
 • zapovit1І, нарешті, найкумедніший заповіт належить Джорджу Доркасу, що нажив свої мільйони на кіноіндустрії. Всі 65 мільйонів отримав його вірний пес Максиміліан, а ось дружина, з якою мільйонер явно не ладнав, – всього 1 цент. Правда, вона виявилася хитрішою: оскільки Доркас оформив на собаку цілком «людські» документи, жінка вийшла за Максиміліана заміж, а коли той спочив, – успадкувала все.
 • Письменник і журналіст Хантер Томпсон захотів, щоб його прах був розвіяний з гармати. Постріл був зроблений із спеціального зброї, закріпленої на 46-метровому крані. Витрати для втілення в життя останньої волі покійного взяв на себе його друг – актор Джонні Депп. Вдова Томпсона пояснила, що чоловік любив вибухи.
 • У труну співака Френка Сінатри, відповідно до його заповіту, поклали пляшку віскі, запальничку Zippo і 10 центів. На надгобку легендарного виконавця написано: “Все найкраще попереду”.
 • Актриса Елізабет Тейлор, що мала чудове почуття гумору, написала у заповіті, що боїться спізнитися на власний похорон, тому, за її проханням, церемонія прощання мала початися на 15 хвилин пізніше від запланового часу.
 • Творець серіалу Star Trek Юджин Уеслі Родденберрі заповідав відправити його прах в космос. Його волю виконали, але поки не повністю. Частина праху Родденберрі вилетіла в космос на човнику Columbia в 1992 році і повернулася з ним на Землю. Потім її запустили на навколоземну орбіту в 1997 році разом з прахом ще 23 чоловік. Капсула літала навколо Землі до 2002 року, коли під впливом земного тяжіння згоріла в щільних шарах атмосфери. Однак там містився не весь прах Родденберрі. Частину його праху, разом з прахом його дружини, планується запустити в космос в 2012 році, і на сей раз вже без повернення на Землю.
 • Єдиною людиною, яку поховали на Місяці, був засновник астрогеології Юджин Шумейкер, який відкрив знамениту комету. Частина його праху доставлена ​​туди в 1999 році в полікарбонатній капсулі, вміщеній в герметичний алюмінієвий контейнер. Кратер, в якому знаходиться містить капсулу спускний апарат, названий на честь вченого.
 • З праху геолога Брайана Тенді виготовили штучні діаманти. Його дружина вставила один з них в перстень, а два інших подарувала дочкам. Компанія, що виготовила ці вироби, стверджує, що для одного з клієнтів вона синтезувала діамант з використанням волоса Майкла Джексона.
 • Вдова нафтового барона Сандра Вест веліла поховати її в мереживній нічній сорочці за кермом блакитного Ferrari. Похорон затримали на два місяці – її брат намагався оголосити заповіт недійсним. Але врешті-решт суддя постановив виконати останню волю покійної. Автомобіль поховали у великій могилі, викопаній на кладовищі в Сан-Антоніо.zapovit

 

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

 1. Гру 28, 2014

  […] люблять своїх вихованців, і навіть включають їх в свій заповіт як спадкоємців, в тому числі за наявності спадкоємців […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *