ТОП-10 геніальних ідей та винаходів Ніколи Тесли. ФОТО


Хтось вважає Ніколу Теслу генієм, хтось – шахраєм. Але в будь-якому випадку в блискучому розумі і розвиненій уяві цієї людини не сумнівається ніхто. Тесла запропонував безліч інноваційних ідей. Деякі знайшли реальне застосування, деякі були названі сучасниками божевільними або небезпечними для людства. У нашому огляді ТОП-10 найгеніальніших ідей та винаходів Ніколи Тесли.
 1. Використання космічних променів
tesla1Серед різних захоплень Тесли фігурувала ідея освоєння вільної енергії. Вільну енергію можна отримати з атомної або променистої енергій, і вона могла б забезпечити практично нескінченні ресурси при мінімальних витратах. Проте, більшість дослідників вважає цю ідею лженаукою.
Натомість Тесла вважав, що якби він міг побудувати працездатну машину, щоб використовувати вільну енергію, то енергетичні проблеми в світі, нарешті, закінчилися б. Він навіть запатентував винахід, який був здатен безпосередньо перетворити іони в корисну енергію, але ця машина так і не була створена. 
 2. Електродинамічна індукція
tesla-02Теслу вважають батьком змінного струму, але сам він мріяв про світ, в якому була б бездротова мережа передачі енергії. Щоб зробити це, він запропонував створити Всесвітню бездротову систему, яка складатиметься з веж Тесли, які б передавали електроенергію без проводів по всьому світу. Він довів життєздатність своєї ідеї на наочному прикладі – демонструючи на публіці запалену лампочку, яка перебувала на відстані метра від котушки Тесли.
Втілювати свою мрію вчений почав збудувавши вежу Wardenclyffe в Нью-Йорку. На жаль, будівництво перестали фінансувати після того, як банк-спонсор JP Morgan дізнався, що Тесла планує роздавати всім електроенергію безкоштовно. Якби Тесла втілив свою ідею, то люди повинні були отримати безкоштовну та необмежену енергію, причому з повністю поновлюваних джерел, що не мають негативного впливу на навколишнє середовище. 
3. Холодний вогонь
tesla-03Тесла хотів відмовитися раз і назавжди від використання мила і води у ванних кімнатах. Під впливом аномалії, відомої як “холодний вогонь”, людське тіло знаходиться під напругою змінного струму в 2,5 мільйона вольт, при цьому людина повинна стояти на металевій пластині. З боку це виглядає так, ніби людина повністю оповита вогнем. Цей метод працює завдяки провідності людської шкіри і, як правило, він ефективніший, ніж миття з милом і водою. Також Тесла стверджував, що за допомогою холодного вогню людина не тільки очищається, а й отримує величезний заряд бадьорості. Про цей винахід забули через відсутність фінансування.
4. Тесласкоп
tesla-04Ще один винахід Тесли – пристрій для спілкування з інопланетянами. Вчений стверджував, що він зміг кілька разів поговорити з позаземним життям, використовуючи свій тесласкоп. Також тесласкоп можна було застосовувати як “гіперпросторовий осцилятор”, перетворюючи космічні промені в енергію, яка може бути використана людиною. Цей прилад зміг би передавати величезну кількість енергії в просторі без урахування відстані. Щоправда, лише деякі повірили Теслі, оскільки у нього не було ніяких доказів цієї теорії. Тесла вважав, що довести існування життя на Марсі можна, використовуючи гігантські відбивачі, встановлені на поверхні Землі.
 5. Промінь смерті Тесли
tesla-05Хоча багато винаходів Тесли можуть здатися небезпечними, сам геній ненавидів війну і витратив масу часу і енергії на створення “променя смерті”, який міг би запобігти всякій війні. “Промінь смерті” вдавав із себе прискорювач частинок, здатний вистрілювати променем енергії на відстань більше ніж 400 км. Тесла стверджував, що цей промінь може розплавити двигуни і збити будь-який літак. На створення пристрою йому були потрібні $2 000 000, але винахідник так і не знайшов грошей. Коли Тесла спробував передати ідею своєму інвестору JP Morgan, то банк відмовився.
6. Управління погодою
tesla6Нікола Тесла вважав, що погодою на планеті можна керувати. І родючі сільськогосподарські угіддя можуть бути створені у будь-якому довкіллі шляхом використання певних радіохвиль, які локально змінять магнітне поле Землі.
Тесла отримав безліч патентів на свої винаходи з контролю погодою і нібито довів, що хвилі можуть бути використані для управління погодою. Деякі прихильники “теорії змови” вважають, що папери Тесли в результаті потрапили в чужі руки, і використовуються сьогодні, щоб керувати погодою.
7. Рентгенівська гармата
tesla7Над проблемою рентгенівського випромінювання працювали багато вчених, у тому числі і Тесла. Використовуючи оригінальні конструкції
Вільгельма Рентгена, Тесла продовжив його експерименти з рентгенівськими променями. У цей час Тесла дуже близько потоваришував з Марком Твеном, який часто відвідував салони вченого після того, як винахідник вилікував його від запору. Твен і Тесла часто ставили експерименти з рентгенівською гарматою, яку винайшов Тесла, намагаючись пробити пучком рентгенівського випромінювання аркуш паперу. Але зробити це їм не вдалося.
8. Змінний струм
tesla-08У 1882 році Нікола Тесла переїхав до Парижа і почав працювати з Томасом Едісоном. Едісон вже відкрив постійний струм, який, як він думав, вирішить проблеми з електрикою всього людства.
З генератором постійного струму було кілька проблем, і Едісон пообіцяв $50 000 Теслі, якщо той зможе переробити генератор і виправити проблеми. Тесла виконав свою частину проекту і передав Едісону кілька патентів для вирішення його проблем. Однак, обіцяних грошей Тесла так і не отримав. В результаті, він пішов від Едісона, заснував свою власну компанію і почав розвивати новий вид електроенергії, відомий як змінний струм. Його відкриття мало ряд очевидних істотних переваг в порівнянні з постійним струмом.Едісон був розлюченим, дізнавшись, що його учень проводить власні експерименти, і доклав чимало зусиль, щоб дискредитувати змінний струм. На щастя, йому це не вдалося, і сьогодні всі користуються саме змінним струмом.
9. Електрифікація усього світу
tesla9Тесла вважав, що можна “освітити” весь світ, дозволивши скоротити потребу в електроенергії. Він хотів використати принцип розрідженої газової люмінесценції, яка свідчить, що певні частки газу випускають світіння, коли вони їх порушує енергія. Винахідник планував “вистрелити” сильним пучком ультрафіолетової енергії і верхнє частини нашої атмосфери. Це повинно було змусити частинки в атмосфері світитися по всій Землі, подібно до північного сяйва.
Тесла вважав, що за допомогою його методу, можна запобігти нещасним випадкам. Але ідеї винахідника не підтримали.
10. Осцилятори Тесли
tes10Все складається з атомів, і в кожному об’єкті атоми вібрують на власній частоті. Коли частота коливань механічної системи збігається з природною частотою вібрації атомів, система входить в резонанс. Прикладом може служити міст через протоку Такома, який звалився, увійшовши в резонанс порівняно зі слабким вітром.
Використовуючи цю концепцію, Тесла розробили кишенькову машину, здатну зруйнувати будівлі. При експерименті з осцилятором почався дивний шум і навколо машини зазміїлися блискавки. Потім все в його лабораторії стало літати навколо машини. Тесла був змушений розбити машину молотком, аби вся будівля не розвалилася.
Тесла думав, що його машина зможе передавати механічну енергію в будь-яку точку світу, використовуючи “телегеодинаміку”, а також вважав, що вона має цілющі властивості (якщо підібрати природну частоту вібрації людського тіла).

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *